Výbava

Vivobarefoot TRACKER – zimáky na hory i do města

úterý, 07. únor 2017

Vivobarefoot TRACKER – zimáky na hory i do města

Co, prosím? Prý, že barefootové boty nejsou vhodné do mrazivých dnů? Dovolte, abych Vás přesvědčila o opaku! Představa chůze v barefootech v mrazech a sněhu může vyvolat pocity nepohodlí a omrznutých chodidel. VIVOBAREFOOT TRACKER jsou barefootovou verzí klasických kotníkových pohorek a navíc – jak už je u této značky zvykem – jsou designově tak vychytané a elegantní, že jsou vhodné také do města.

ULTRASPIRE FORMULA BOTTLE 250ml

sobota, 19. listopad 2016

ULTRASPIRE FORMULA BOTTLE 250ml

Cestou na víkendový mini-trail: Levá ruka na volantu, pravá ruka šmátrá po sedadle spolujezdce, hlava se soustředí především na řízení. Nahmatám flašku naplněnou domácím ovocným pyré a jedno-ručkou odklapnu uzávěr. Mlask! Aha, flašku jsem naplnila skoro „kopcem“ a po otevření na mě vyplivnulo kapku obsahu. OK, pěkný začátek :)

ULTRASPIRE C2 RACE Cup

sobota, 22. říjen 2016

ULTRASPIRE C2 RACE Cup

Pro českého/slovenského ultraběžce je často vrcholem sezóny účast na ultra-trailu v zahraničí. Zažít atmosféru „velkého“ závodu, stoupat na sedla mezi štíty, které jsou 2-4x vyšší než nejvyšší vrchol ČR, setkat se se zahraničními běžeckými legendami, poznat kulturu spoluběžců přicházejících z různých koutů světa,… Já jsem si ze svého prvního zahraničního ultra-trailu donesla ještě něco navíc. Poprvé jsem se tam setkala s položkou povinné výbavy: vlastní kelímek na pití na občerstvovacích stanicích.

Barefoot: dlouhá cesta, kterou se oplatí projít

středa, 25. květen 2016

Barefoot: dlouhá cesta, kterou se oplatí projít

Trailová obuv je obrovským otazníkem většiny (nejen) začínajících běžců. Abychom se správně zaškatulkovali, vyzkoušíme si několik různých trendů. Někdo začne u levných neznačkových tenisek, jiní jdou hned do velkých jmen jako např. Salomon, Inov8 a mnohé další. Jména oblíbených výrobců běžeckých bot bych mohla rozepisovat dlouho. Jedním ze zásadních parametrů běžecké trailové boty je míra tlumení. Z tohoto pohledu se v běžecké komunitě vyčlenila skupina „bosonohých“ sporťáků, kteří se snaží přiblížit našim pravěkým předkům a chtějí běhat co nejpřirozeněji. Tedy obouvají minimalistickou, popřípadě barefoot obuv.

Módní okénko: Jak odít dámské ultra nohy

neděle, 22. květen 2016

Módní okénko: Jak odít dámské ultra nohy

Milé dámy, slečny, běžkyně. Co si budeme povídat, dříve nebo později každá z nás zjistí, že neběháme jen proto, abychom se mohly pořádně najíst. Ale také proto, že v regálech se sportovním oblečením je spousta krásných oděvů, které toužíme obléct. Poslední dobou se mi v hlavě občas mihne myšlenka „Není důležité vyhrát, ale dobře vypadat“ :D Berte tuhle větu, prosím, s nadhledem! Samozřejmě že běhám po horách, kopcích a lesních chodníčkách především z lásky k přírodě a k pohybu. Ovšem když se na tento sportovní výkon můžu fešně obléct, tak je den zase o něco hezčí. Dnešní příspěvek bych ráda věnovala spodní půlce těla – tedy co obléct na nohy, tedy dámské běžecké nohy.

Jako Vaše druhá kůže - test běžeckých batohů MONTANE část 1

neděle, 20. březen 2016

Jako Vaše druhá kůže - test běžeckých batohů MONTANE část 1

Anglická firma MONTANE se se svými prodyšnými a ultra lehkými produkty začala v poslední době specializovat na horský běh. V sérii Via Trail nabízí několik zajímavých modelů běžeckých batohů, které jsem měla možnost otestovat.

 

MONTANE PRIMINO 140G ZIP NECK – odzkoušeno na VHT i na ultratrailu

neděle, 17. leden 2016

MONTANE PRIMINO 140G ZIP NECK – odzkoušeno na VHT i na ultratrailu

Před odjezdem na himalájský trek jsem pečlivě zvažovala, jaké oblečení si s sebou vezmu. Plán zněl jít na těžko, bez nosičů. Potřebovala jsem proto pokud možno skladné a teplé oblečení. Při pohledu na nabídku firmy MONTANE mě jednoznačně zaujal materiál Primaloft, který je jedním z nejvýkonnějších tepelně izolačních materiálů. Volba nakonec padla na univerzální tričko Women´s Primino 140g Zip Neck.

Ponožky Enforma

čtvrtek, 18. červen 2015

Ponožky Enforma

Od kluků z bratislavského Mountlandu jsem dostala běžecké ponožky Enforma, konkrétně se jednalo o model 4-1041. Mountland se stal výhradním dovozcem Enformy na Slovensku a kluci mě požádali, abych jim tuhle parádu otestovala.

Bez komprese už ani jeden vertikální krok!

pondělí, 17. listopad 2014

Bez komprese už ani jeden vertikální krok!

Na svých prvních stovkách jsem ani nepomyslela na to, že si jednou pořídím kompresní oblečení – to je přeci jen pro profíky! Na druhou stranu, jak říkají někteří moji známí – když si koupíš na sport „top“ výbavu, tak se i tvoje výkonnost posune nahoru. Aneb i přesto, že ten sport vůbec neumíš, tak s „top“ výbavou ti to půjde aspoň trochu :D

Petz Tikka RXP

sobota, 07. červen 2014

Petz Tikka RXP

Díky prodejně Mountland jsem měla možnost otestovat čelovou svítilnu Petzl Tikka RXP. Jedná se asi o nejvyšší model z řady Tikka, kterou Petzl na současném trhu nabízí. Sama od sebe bych do takové čelovky asi nikdy nešla, protože s tou mojí současnou přeci vídím, ale...