Trail

Východniarska 100 - ultra protkané dobrosrdečností

úterý, 13. srpen 2019

Východniarska 100 - ultra protkané dobrosrdečností

V pátek večer přicházím do prešovskej tělocvičny pod Kalváriou. Ve dveřích vysmátý Belo s vítacím pohárikom Spišskej borovičky („Dáš si?“ – aj keď ví, že si nedám) a další pozitivně naladění dobrovolníci u registračního stolu. Ani neodcházím do tělocvičny. Chci se potkat se všemi známými, kteří se přijdou zaregistrovat. Tak dlouho jsem nebyla na Slovensku na ultra a neviděla jsem se s nimi!

I nad Švajcem se občas blýská

pondělí, 24. červen 2019

I nad Švajcem se občas blýská

Scenic trail mi minulý rok nechutnal. Neměla jsem natrénováno a na závod jsem se zrovna ideálně nevyspala. Jedním z nejsilnějších zážitků bylo, když mě na trase předcházely do kopečka dvě postarší dámy – ony se vesele bavily a já funěla jako lokomotiva. Bylo mi jasné, že si na kopečkách nad Luganem budu chtít napravit reputaci.

Ultrapunk 2019

pondělí, 13. květen 2019

Ultrapunk 2019

TK Filozof, aneb Ľubka, Rado a jejich banda. To je parta lidí, kteří po různých koutech Slovenska organizují horské ultramaratony. Od populární Javornické 100 po méně známý Maraton Pohronským Inovcom. Sice jsem se neúčastnila mnoha Radových akcí, ale o to více se na každou z nich vždy těším. Krásná trasa, přátelská atmosféra a dobrá nálada jsou zaručenými atributy těchto výletů.

Zimní malopolské radovánky 2018

pátek, 25. leden 2019

Zimní malopolské radovánky 2018

Když jsem se v roce 2016 začala chystat na nejšílenější organizovaný trail v mém životě Tor des Geants (cca 340km/30000m+), tak se mě Olaf zeptal, jestli jsem už někdy běžela aspoň nějakou 100mílovku. Ne, v té době jsem měla absolvované jen ultra dlouhé 100-140km. Zachovala jsem klidnou hlavu a i přes nedostatek zkušeností s ultra dlouhým ultratrailem jsem Tor zvládla. Svou první čistokrevnou 100mílovku jsem si naložila až na jaře 2017, v polské oblasti Malopolska. Nenápadné kopečky nepřesahující výšku 1000m, podobné těm našim beskydským a vlastně i podobně zrádné, se mi zalíbily.

Echappeé Belle 2018

neděle, 21. říjen 2018

Echappeé Belle 2018

Podruhé na Echappee Belle, druhý rok za sebou ten stejný závod a přitom to bylo tak jiné...

CZE + ENG report

Z Orobských Alp do centra středověkého Bergama podruhé

úterý, 14. srpen 2018

Z Orobských Alp do centra středověkého Bergama podruhé

Takové horko. Jak jsem to mohla před 2mi lety v tom horku tak rychle zvládnout? A to teď jsem ještě čerstvá, na prvním stoupání, ale jaké peklo bude zítra odpoledne, když už seběhneme do nižších nadmořských výšek? Vždyť minule jsem neměla daleko od kolapsu. Ale letos dorazím do cíle asi až pozdě večer, a to už se trochu ochladí i ve městě. Teda, snad dojdu do cíle. Dostala jsem za loňské vítězství startovní číslo 1, to by byla ale ostuda, kdybych to vzdala a do cíle nedošla.

Mýtický návrat beskydské čarodějnice

neděle, 05. srpen 2018

Mýtický návrat beskydské čarodějnice

Přechod rumunského Fagaraše mám na předních příčkách wishlistu už několik let. Na počest prvního českého kosmonauta (který shořel už při startu) a borců, kteří naše předky naučili staroslověnštinu a hlaholické písmo, máme na začátku července o dva nepracovní dny v kalendáři navíc. Tentokrát to vyšlo na čtvrtek a pátek - ideální příležitost vyrazit na vícedenní přechod na daleký jihovýchod.

Nešťastně šťastný Scenic trail

čtvrtek, 19. červenec 2018

Nešťastně šťastný Scenic trail

Scenic Trail ve mně zanechal velmi smíšené pocity. Závod, na který se vypravila obrovská česko-slovenská skupina (protože na podzim byla výrazná sleva na startovné a my na slevy slyšíme). Předzávodní relax v malém stanovém městečku. Celodenní předstartovní odpočinek proložený jídlem a povídáním s přáteli. Dokonce i WiFi jsme tam měli. Jo, někteří si až na místě uvědomili, že Švýcarsko je ta divná země, ve které jsou neskutečně drahé telefonování a mobilní data…

VIDEOREPORTÁŽ: Montane Tor des Geants 2017

čtvrtek, 01. únor 2018

VIDEOREPORTÁŽ: Montane Tor des Geants 2017

Moje druhá účast na Tor des Geants v roce 2017 byla výjimečná. Nové zkušenosti, nevšední zážitky, velká porce nadšení i zklamání. Bohužel jsem si z tohoto závodu přivezla DNF. Prošla jsem jen cca 200km z trasy. Ovšem i to stačilo na to, abych měla o čem vyprávět. Minulá reportáž z TORu byla jako slohová práce. Když mi Martin řekl: "Já bych se tak rád dověděl něco o tom závodě, ale nechce se mi to číst..." A tak jsem chytila do ruky svůj smártfoun a začala pořizovat obrázky.

 

Madeira Island Ultra Trail 2018: Ambiciózní šnek v ráji

středa, 16. květen 2018

Madeira Island Ultra Trail 2018: Ambiciózní šnek v ráji

Madeiru jsem poprvé navštívila v roce 2015. Po pár dnech na ostrově věčného jara jsem věděla, že se tady musím někdy vrátit. „Jednou, až budu mít tak 4leté děti, pojedeme na rodinný výlet na Madeiru. S dětma si projdeme pohádkové stezky podél levád a třeba si opět zaběhnu ještě jednou ultra trail, jehož trasa vede od západního pobřeží napříč celým ostrovem.“

KRAZ 2018: Kompletně Rozhození A Zmrzlí

úterý, 20. březen 2018

KRAZ 2018: Kompletně Rozhození A Zmrzlí

V pondělí 22.ledna 2018 mi kamarád poslal odkaz na článek o navigátorovi, který byl před 30ti lety členem první české posádky, jež zvítězila na legendární Rally Paris-Dakar. Tento výkon oceňuji hlavně proto, že v dané době se Rally Paris-Dakar jezdila za zcela jiných podmínek než dnes: K navigaci sloužil pouze kompas, auta byla vybavena GPS přístroji jen pro případ nouze...

Byla nebyla běžecká sezóna 2017

úterý, 20. únor 2018

Byla nebyla běžecká sezóna 2017

Na běžeckou sezónu 2017 jsem měla velké plány. Na lednových Brtnických ledopádech jsme bojovali s přimrznutou sněhovou nadílkou. Soustředění se na lehké došlapy a víra, že se neproboříme pod ledovou krustou… samozřejmě jsme se všichni bořili.

Proč? Vždyť to tak bolí!

úterý, 23. leden 2018

Proč? Vždyť to tak bolí!

Řekněme, že se pro tento okamžik zařadím mezi sportovce. Ano, ta holka, která se do střední školy neučila lyžovat, protože baletky si nesmí na svahu zlomit nohu. Holka, která měla od základky panickou hrůzu z míčových her, z vybíjené speciálně. Holka, která si na výšce zařídila papír od doktora, aby nemusela chodit na hodiny plavání… Tak tahle holka jednoho dne dospěla a zjistila, že miluje pohyb po horách a že jedny z nejkrásnějších okamžiků na horách prožívá, když je může celé přeběhnout – ať už jí na cestu svítí slunce nebo měsíc, ať už má na hrudi závodní číslo nebo na zádech krosnu se spacákem.

L´Échappée Belle - návrat k ultra šokovou terapií / L´Échappée Belle - back in ultra via shock therapy

úterý, 19. září 2017

L´Échappée Belle - návrat k ultra šokovou terapií / L´Échappée Belle - back in ultra via shock therapy

13 dnů od operace menisku mám částečně rozhýbané koleno a poprvé doma sedám na cyklotrenažér. Opravdu divný pocit, nasedat na kolo s berlemi. Hrozný pocit, ten nepříjemný tah pokaždé, když koleno projde horní úvratí… O 39 dnů později je plánovaný start jednoho z nejtechničtějších ultra-trailů v Evropě – L´Échappée Belle – s parametry cca 144km/11100m+!

Nekonečná 100mílovka Malopolská

pondělí, 05. červen 2017

Nekonečná 100mílovka Malopolská

Regatta Ultra-Trail Malopolska je závod výjimečný hned z několika pohledů: 1. Lokalita závodu je zcela nenápadnou oblastí, podrobnější průzkum mapy ale prozradí, že vás tady čekají překvapivě prudká stoupání, místy navíc s velmi technickými úseky. 2. Veškeré občerstvení je zde VEGETARIÁNSKÉ! Aniž si to mnozí uvědomili, tady na maso na talíři nenarazíte. Ba dokonce, výtěžek ze startovného organizátoři použili na pomoc opuštěným zvířatům!

[12 3 4  >>  

Copyright © Petra Mücková. Všechna práva vyhrazena.

richta.cz