Různé

Úprk do tepla - balíme to!

čtvrtek, 05. prosinec 2019

Úprk do tepla - balíme to!

Taky si občas říkáte, jak to ti cestovatelé dělají, že vypadnou na několik měsíců do světa a objevují nová místa? S Laďou jsme taky zatoužili po takovém dobrodružství. OK, několik měsíců je pro většinu pracujících nereálná dovolená. Ale když si během roku pošetříte dovolenou a cestování nasoukáte do prosince mezi Vánoce a Nový rok, tak už se dá pár týdnů vykouzlit. A tak jsme kouzlili. Měli jsme celkem jasné požadavky - Laďa chce jet do tepla, já chci něco nízkorozpočtového (v rámci možností). Volba padla na LAOS.

Mangart-nemangart

úterý, 01. říjen 2019

Mangart-nemangart

V roce 2016 jsme vystoupali na vrchol Mangart nejnáročnější trasou, a to feratou Via della Vita. Celkově z italské strany je výstup na tento hřeben výrazně náročnější. Tentokrát mě lákalo projít celý hřeben. Plánovala jsem výstup od chaty Rifugio Lugi Zacchi feratou Delle Ponze, tedy na vrchol Ponza Grande/Visoka Ponca (2274m).

Přechod Fagaraše za 4,5 dne a další rumunská dobrodružství

čtvrtek, 01. srpen 2019

Přechod Fagaraše za 4,5 dne a další rumunská dobrodružství

Říká se, že přechod Fagaraše je maturitou vysokohorské turistiky.

Ani nevím, jak jsem se k tomuto pohoří (a k Rumunsku vůbec) dostala, ale od roku 2012 jsem přechod Fagaraše nosila v hlavě. A letos jsem si tento sen splnila!

RENDEZ VOUZ V KUCHYNI

pátek, 01. únor 2019

RENDEZ VOUZ V KUCHYNI

Sport je fajn, ale někdy to chce trochu zvolnit. A co je druhý nejoblíbenější koníček sportovně založeného člověka? Jídlo, samozřejmě! Nemáte-li doslova odpor k vaření, dejte si s partnerem rande v kuchyni. Tady je recept, který si oblíbí vegani, vegetariáni, ale i všežravci. MRKVOVO-CELEROVÁ PIZZA

KRAZ 2018: Kompletně Rozhození A Zmrzlí

úterý, 20. březen 2018

KRAZ 2018: Kompletně Rozhození A Zmrzlí

V pondělí 22.ledna 2018 mi kamarád poslal odkaz na článek o navigátorovi, který byl před 30ti lety členem první české posádky, jež zvítězila na legendární Rally Paris-Dakar. Tento výkon oceňuji hlavně proto, že v dané době se Rally Paris-Dakar jezdila za zcela jiných podmínek než dnes: K navigaci sloužil pouze kompas, auta byla vybavena GPS přístroji jen pro případ nouze...

Proč? Vždyť to tak bolí!

úterý, 23. leden 2018

Proč? Vždyť to tak bolí!

Řekněme, že se pro tento okamžik zařadím mezi sportovce. Ano, ta holka, která se do střední školy neučila lyžovat, protože baletky si nesmí na svahu zlomit nohu. Holka, která měla od základky panickou hrůzu z míčových her, z vybíjené speciálně. Holka, která si na výšce zařídila papír od doktora, aby nemusela chodit na hodiny plavání… Tak tahle holka jednoho dne dospěla a zjistila, že miluje pohyb po horách a že jedny z nejkrásnějších okamžiků na horách prožívá, když je může celé přeběhnout – ať už jí na cestu svítí slunce nebo měsíc, ať už má na hrudi závodní číslo nebo na zádech krosnu se spacákem.

Moje první zimní výzva: Slovakia Winter Challenge 2017

středa, 03. leden 2018

Moje první zimní výzva: Slovakia Winter Challenge 2017

S dostatečným časovým předstihem tahám z Roba podrobnosti o jeho již tradiční soukromé turistické akci, kterou organizuje vždy na konci roku. Slovakia Winter Challenge se začíná pomalu dostávat do povědomí dálkoplazů. Přechod Velké Fatry a Nízkých Tater, to zní jako celkem fajn zábava.

Neplánovaný odpočinek: když přijde čas na generální opravu

čtvrtek, 06. červenec 2017

Neplánovaný odpočinek: když přijde čas na generální opravu

Výlety do hor. Pohádkové záběry z dovolených v přírodě s azurovým nebem nad hlavou. Profesionální fotografie z trailových závodů, na kterých se rýsují pracující svaly. Záběry ze stupňů vítězů, kdy stojíte po boku těch nejlepších běžců a na krku se Vám třpytí ty nejcennější kovy… Je spousta krásných okamžiků, které máme zdokumentované a přirozeně se rádi o takové zážitky podělíme. Sociálně sítě jsou zavalené fotografiemi šťastných lidí. Vše vypadá tak idylicky. Samozřejmě, kdo by se chlubil svým trápením? Teda pokud už na tom nejste psychicky tak špatně, že si o podporu na sociálních sítích potřebujete říct :)

 

OTOB 2017 - outdoorový víceboj 3 členných týmů

pondělí, 01. květen 2017

OTOB 2017 - outdoorový víceboj 3 členných týmů

Víte, co je to Outward Bound? Já jsem se s tímto pojmem setkala poprvé, když mi napsal Jirka a nabídl mi možnost zažít tuto akci na vlastní kůži. Tým pod záštitou outdoorového obchodu Hanibal musel z důvodů nemocí a zranění měnit na poslední chvíli složení a já jsem byla jedním ze šťastlivců, kteří se vydali na víkendové dobrodružství „O Trofej Outward Bound 2017“.

Co dělá ultraběžec, když neběhá

sobota, 10. prosinec 2016

Co dělá ultraběžec, když neběhá

Závěr sezóny 2016 neprobíhá zrovna podle mých původních plánů. Vlastně podobně jako úvod roku, když jsem se po pádu v trekovém seběhu prvních 6 týdnů pořádně ani nepostavila na nohy. Nyní ale řeším trochu záludnější problém než rozbité koleno.

Pozávodní mlsání

středa, 06. červenec 2016

Pozávodní mlsání

"Běhám, abych mohla jíst" je mottem, které slyšíme z úst mnoha běžkyň (ale i běžců). Co si budeme povídat. Už nám není dvacet a pokud si chceme udržet linii, musíme nějaký pohyb do běžného života zařadit. Pokud to běhání bereme trochu vážně, je vhodné řešit skladbu jídelníčku jak před, během, tak i po pohybové aktivitě. 

Do regionu Südtirol za horami a cyklisty

úterý, 24. květen 2016

Do regionu Südtirol za horami a cyklisty

Ultratraily jsou skvělou sportovní aktivitou, protože na nich strávím vždy hodiny a hodiny v krásném horském prostředí. Někdy je ale lepší si do těch hor vyjet v klidu, nikam se nehnat, více relaxovat... Dala jsem si jedna a jedna dohromady a vyšlo mi, že bych si mohla spojit aktivní dovolenou v horách s nahlédnutím do některé z etap Giro d´Italia.

NEPÁL 2015 – další kapitola z knihy uskutečněných snů

sobota, 16. leden 2016

NEPÁL 2015 – další kapitola z knihy uskutečněných snů

V minulosti mě ani nenapadlo, že bych ve svém životě mohla spatřit vrcholky himalájských velehor na vlastní oči. Dokud se Adam nezeptal: „Chtěl bych jet do Nepálu, podívat se na základní tábor pod Everestem. Nejela bys taky?“ Na takovou otázku nelze odpovědět jinak než kladně. Cože, já uvidím Himaláje? No chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomila, že je to realita! Bez nosičů, bez průvodce, pěkně na vlastní pěst. Žádné přehnané plánování itineráře. Půjdeme, jak nám budou síly stačit. Zastavíme se, kde se nám bude líbit…

test

pátek, 18. prosinec 2015

test

 fjiowe

fenmwoef

fcnewawef

wekfw WEF Ef

cwe f

f w fawe awerg yr

 er

[12  >>